Een open plek voor initiatiefrijke en creatieve
mensen die zin hebben in een betere wereld.
Zo iemand als jij dus.

Blog Erica Argelo

Over Erica

Circle of Art
www.circleofart.nl


Bekijk profiel

Korte impressie van de SVN kerstbijeenkomst 2014

Donderdag 18 december jl. stond voor mij de hele dag in het teken van onze jaarlijkse SVN Kerstbijeenkomst. Bij het wakker worden in de vroege morgen, dwaalde mijn gedachten onmiddellijk naar het leuke vooruitzicht van deze dag. In de jubelende voorbereiding mijn boek te presenteren op de SVN Kerstmarkt, was ik druk doende met allerhande versierelen om een feestelijke kerststal te maken. Gelukkig was ik vroegtijdig vertrokken, want onderweg naar Laren begon in deze vroege namiddag een filevorming te ontstaan. Zouden al deze weggebruikers onderweg zijn naar Theehuis ’t Bluk op de Larense Hei?...

Aangekomen op het smalle pad dat de navigatie van de TomTom aangeeft, waan ik mij plotseling in een paradijselijk natuurgebied. De kronkelende weg vol kuilen vraagt mij gas te minderen, waarmee ik de bosrijke omgeving goed kan inademen. Bijna sprookjesachtig leidt deze weg naar een herbergachtig etablissement, dat  een weids uitzicht geeft over de open heidevlakte van Laren. Hier stopt de weg in een aantal parkeerplaatsen, waar -vanwege mijn tijdige aankomst- nu nog ruimte genoeg is om te parkeren.  Vlakbij de ingang van het Theehuis brandt een lichtgevend vuur om de gasten te verwelkomen, én… om licht te geven aan deze donkerste dagen van het jaar…

Binnen wordt ik warm onthaald door Dieke Sloots en Ilonka de Beer die verantwoordelijk zijn voor deze duurzame Hartsverbindende SVN bijeenkomst. Als ik bezig ben de boekpresentatie voor te bereiden druppelen meerdere SVN leden binnen, waaronder ook deze keer weer een aantal nieuwe gezichten. De geïmproviseerde kerststal nodigt anderen uit hun waardevol product erbij te presenteren. Zo deelt Ineke Verdoner een zelf-gebonden proefschrift, dat een voorloper vormt voor haar aankomend boek over de veranderende masculiene maatschappij.  Nieuwkomer Betty de Keizer brengt een verzameling van zeer oude brokken versteend hout op tafel. Desiree Driesenaar vult de tafel met de ‘Fabels’ van Gunter Pauli en Linde ten Broek haar boek over ‘Moeders & Dochters’… Deze spontane verkoop op de minikerstmarkt, vormt al snel een centraal ontmoetingspunt van duurzame aardbewoners….

Na een korte stevige wandeling over de heidevlakte, waar we in de verte de Schotse Hooglanders zien grazen; worden we in het Theehuis opgewacht met warme chocomelk en Glühwein… Het gezellige programma van onze jaarlijkse Kerststamppottenbijeenkomst, heeft ons weer in grote getale uitgenodigd  te komen.

Onze SVN Goeroe Engbert Breuker begint zijn speech, gevolgd door Ilonka de Beer die het programma van de avond aankondigt, met als thema De kracht van Afrikaans denken. Echter, voordat de lezing begint worden onze spieren opgewarmd met Afrikaanse Djembeklanken van  Madelon Stoele. Na deze Afrikaanse touch wordt onze duurzame inspiratie gevoed met een lezing, over de essentie van verbindend leiderschap; dat volkomen aansluit bij de kernwaarden van SVN Nederland

Leontine van Hooft neemt ons in haar lezing mee naar het oude en nieuwe Afrika. Zij laat ons kennismaken met de humanistische filosofie Ubuntu en laat zien hoe het wordt toegepast in alle lagen van de hedendaagse Afrikaanse samenleving. Én… welk type leiderschap daarbij past.

Als de inspirerende lezing is afgelopen, beginnen we aan een opmars naar de bar waar de verschillende stampotten , knakworsten, kippenbouten en sausen ons opwachten. Ondertussen zijn de tafels en stoelen in oorspronkelijke setting teruggeplaatst, zodat we kunnen aanschuiven om te luisteren naar elkaars duurzame verhalen.  De pratende en lachende geluiden galmen in de rustieke ruimte, we hebben plezier, we genieten samen en drinken nog een glaasje wijn of ander vochtig drankje. Het is laat en buiten aardedonker als we het Theehuis verlaten...

Ik voel me heel blij betrokken te zijn bij deze organisatie. Een organisatie die werkelijk verbindt. Een organisatie met een kloppend Hart voor duurzaam samenwerken, dat onze planeet door verantwoord ondernemen laat voortleven… Samen ademen we naar een vreedzaam en duurzame wereld van Hart tot Hart…

Liefde is de boodschap van deze Argeloze samenvatting…. ♥

Ik wens ons allen hele fijne Kerstdagen en een sprankelende jaarwisseling.

Graag tot ziens in een volgende ontmoeting…

Inspirerende groet,

Erica Argelo